Prowadzący

Grzegorz Leśniewski

Jeden z czołowych fotografów przyrody w Polsce. Przyrodnik z wykształcenia, fotograf z zamiłowania i zawodu. Za pomocą aparatu od ponad dwudziestu lat próbuje uchwycić piękno polskiej przyrody,  jej bogatą i zróżnicowaną florę, malownicze krajobrazy Roztocza, Polesia i Doliny Biebrzy, a w szczególności dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Od zawsze fascynowała go przyroda Bieszczadów, dlatego to właśnie jej poświęca najwięcej uwagi i czasu. Od 10 lat realizuje projekt fotografowani na wolności największych polskich drapieżników: wilka, rysia i niedźwiedzia.

Grzegorz był często zapraszany jest jako juror w wielu konkursach fotografii przyrodniczej. W latach 2009-2014 był jurorem Wielkiego Konkursu National Geographic Polska. W 2005 roku został odznaczony tytułem Fotografa Roku, przyznawanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody.

Jako jedyny Polak, zaproszony został do udziału w programie Wild Wonders of Europe. Prelegent na największych europejskich festiwalach fotografii przyrodniczej: WildPhotos w Anglii, GDT w Niemczech, Festvial Photo Montier we Francji, NVN w Holandii, Golden Turtle w Rosji i Festival Namur w Belgii. Założyciel i autor fotografii facebook’owego profilu Dzień Dobry Bieszczady poświęconego przyrodzie Bieszczadów, który zdobywa uznanie wciąż rosnącej grupy niemal 170 tysięcy fanów.
www.grzegorzlesniewski.pl