Zwrot Towaru

Zwrot Towaru

I. REALIZACJA ZAMÓWIENIA

 1. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie aktualnych i prawidłowych danych teleadresowych, umożliwiających wysyłkę.
 2. Zamówienie wysyłane jest w ciągu 2 dni roboczych od daty potwierdzenia przez nas przyjęcia zamówienia w sposób wskazany w pkt. II ust. 5. Czas dostawy wynosi między 1 a 2 dni roboczych od daty wysłania przez nas towaru.
 3. W przypadku nie dostarczenia Państwu towaru we wskazanym w ust. 2 terminie lub dostarczenia towaru w stanie uszkodzonym (fizyczne uszkodzenia kartonów) prosimy nas poinformować możliwie najszybciej pod nr 604 220320  lub mailowo na adres sklep@przyrodnicze.org , celem umożliwienia nam podjęcia stosownych działań wyjaśniających i złożenia reklamacji dotyczącej przesyłki w firmie kurierskiej. Państwa zgłoszenie dotyczące braku dostawy lub uszkodzenia towaru przekażemy niezwłocznie firmie kurierskiej, nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od przekazania nam przez Państwo informacji.  O sposobie rozpatrzenia reklamacji poinformujemy Państwo niezwłocznie po uzyskaniu odpowiedzi od firmy kurierskiej. Czas rozpatrywania reklamacji wynosi do 14 dni.

II. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY

 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
 2. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Państwu w stosunku do produktów, których opakowania zostały otwarte.
 3. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie zamówionych produktów lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwo weszła w posiadanie zamówionych soków. Jeżeli Państwa zamówienie, z uwagi na ilość zamówionych kartonów, realizowane będzie w kilku osobnych paczkach (partiach) termin odstąpienia wskazany w zdaniu poprzedzającym należy liczyć od dnia w którym weszli Państwo w posiadanie ostatniej partii zamówienia lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie ostatniej partii zamówienia.
 4. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, proszę poinformować nas pisemnie pod adresem mailowym sklep@przyrodnicze.org  w formie jednoznacznego oświadczenia.

III. SKUTKI ODSTĄPIENIA OD UMOWY

 1. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwo sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji . Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 2. Towar proszę odesłać lub przekazać nam na adres Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, ul. Emaus 6/11, 30-201 Kraków niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli towar zostanie odesłany przed upływem terminu 14 dni.
 3. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu towaru. Wysokość tych kosztów szacowana jest maksymalnie na kwotę około 15 PLN za paczkę do 30 kg, (przy paczkach powyżej 30 kg za każdy 1 kg dolicza się 8 zł),  w przypadku zwrotu za pośrednictwem firmy kurierskiej z której usług my korzystamy.
 4. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej  w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

IV. JAKOŚĆ TOWARU

 1. Staramy się dokładać wszelkich starań, żeby nasze przetwory odpowiadały wymaganiom najbardziej wybrednych klientów
 2. Każdy karton soku zapakowany jest w sterylne, szczelne opakowanie, przy zastosowaniu systemu tzw. bag-in-box, który pozwala zachować przydatność soku do spożycia nawet do 30 dni po otwarciu, pod warunkiem utrzymania kranu zalanego sokiem. Pełna instrukcja korzystania z kartonu  i zachowania przydatności soku do spożycia znajduje się na opakowaniu.
 3. Inne przetwory sa zapakowane w słoiki
 4. Zamówione soki wysyłamy zawsze w okresie ich przydatności do spożycia. Przydatność do spożycia w chwili wysyłki nie jest krótsza niż 4 miesiące dla soków owocowych

V. REKLAMACJE DOTYCZĄCE JAKOŚCI TOWARU

 1. Jeżeli dostarczony przez nas produkt nie nadaje się do spożycia z uwagi na dostarczenie go po upływie terminu przydatności do spożycia lub z uwagi na uszkodzone opakowanie, prosimy niezwłocznie nas o tym poinformować telefonicznie pod nr 604 220320 lub mailowo na adres sklep@przyrodnicze.org  (reklamacja). Zgłoszenie reklamacyjne rozpatrzymy niezwłocznie, nie później niż w ciągu 2 dni roboczych. W przypadku gdy będzie ono uzasadnione zwrócimy Państwu wszystkie koszty zakupu wadliwego towaru lub wymienimy produkt na nowy, przydatny do spożycia w zależności od zgłoszonego przez Państwo żądania.
 2. Gwarancją nie jest objęta przydatność soku do spożycia w przypadku nieprawidłowego  otwarcia kartonu, przechowywania soku  lub nie utrzymywania kranu zalanego sokiem zgodnie z informacjami zawartymi na opakowaniu.