Fundacja BNP Paribas wspiera przyrodę.

23 kwi, 2024 | Mikro-rezerwaty, Wieczne Lasy

W marcu tego roku, do grona organizacji, które wsparły naszą fundację dołączyła Fundacja BNP Paribas. Misją fundacji jest odważne zmienianie świata na taki, w którym jest mniej nierówności i w którym możemy być spokojni o przyszłość naszej planety, to idealnie wpisuje się w naszą filozofię działań. Dodatkowo Fundacja BNP Paribas aktywnie działa na rzecz klimatu poprzez ochronę ekosystemów oraz dbałość o środowisko naturalne.

              1 ha Wiecznego Lasu

           5 mikro-rezerwatów

Dzięki przekazanemu wsparciu wspólnie tworzymy:

1 hektar Wiecznego Lasu, który leży w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Docelowo ten 1 hektar olsu, gdy drzewa dorosną do wieku 80 lat, wyłapie około 535 ton CO2 z atmosfery i zmagazynuje węgiel atmosferyczny w pniach i konarach drzew.

aż 5 mikro-rezerwatów, które stanowią ostoję dla dzikiej fauny i flory. Chronią populacje: orlika krzykliwego, orła przedniego, bielika, sóweczki, włochatki i bociana czarnego. Ptaki będą mogły wracać do starych gniazd i zakładać nowe. Takie strefy ochronne są również ostoją dla wszystkich gatunków roślin i zwierząt, które znajdują się w ich obrębie.

Współrzędne środka działki  N 53° 15′ 37.721” E 22° 38′ 51.417′

Rys. 1 Lokalizacja

Rys. 2 Lokalizacja

Cieszymy się, że firmy takie jak Bank BNP Paribas, fundator Fundacji BNP Paribas, w swoich celach zakładają wspieranie ochrony polskiej przyrody i przyczyniają się do zmian na lepsze.

Dziękujemy Fundacji BNP Paribas! Razem chronimy klimat dla nas, dla przyszłych pokoleń i dla przyrody!