Jak możesz pomóc w kryzysie MIŚkaniowym

Przekaż darowiznę i zapewnij spokojny sen niedźwiedziom oraz bezpieczny cud narodzin małym niedźwiadkom. Dzięki Twojemu wsparciu będziemy kontynuować działania na rzecz wyłączeń z wycinki miejsc gawrowania i bytowania niedźwiedzi. Nie pozwólmy na to, aby ich dom został przerobiony na deski.

Bądź głosem tych, którzy go nie mają. Ponad 100 niedźwiedzi czeka na naszą pomoc!

Dlaczego to ważne

Każdy z nas otacza swoją rodzinę troską i wdzięcznością za wspólnie spędzony czas. To niezwykłe, pełne miłości chwile, które pozostają w nas na długo. Proszę, w tym szczególnym czasie pomyśl o niedźwiedzicy szukającej zimą schronienia dla siebie i swojego malucha, który niebawem przyjdzie na świat. Jeśli nie znajdą spokojnego domu ich życie może zostać narażone, niedźwiedzica w skrajnej sytuacji może porzucić młode skazując je na pewną śmierć… Nie możemy na to pozwolić! To my ludzie ingerujemy w ich naturalne środowisko, zabierając im ich domy, poczucie bezpieczeństwa i narażając na zagrożenia. Wspólnie możemy to zmienić!

Trudna sytuacja niedźwiedzi w Polsce

Niedźwiedzie brunatne są największymi drapieżnikami w Polsce, a mimo to nie obronią się same przed nami – ludźmi. Mogłoby się wydawać, że status gatunku chronionego, zapewnia im właściwą opiekę, ale nic bardziej mylnego. Dlatego tak ważne, abyśmy wspólnie stanęli w ich obronie. Przecież każde zwierzę potrzebuje odpowiedniego miejsca do życia, spokoju, pożywienia, poczucia bezpieczeństwa, domu, w którym na świat przyjdą młode. Niestety niedźwiedzie cierpią na kryzys mieszkaniowy, szczególnie przez wycinkę drzew w starych fragmentach Puszczy Karpackiej. To właśnie tam, często w pniach dostojnych jodeł moszczą sobie zimowe posłanie. Bez zimowego odpoczynku ponad 100-tu niedźwiedziom w polskiej części Karpat będzie coraz trudniej przetrwać zimę. Odgłosy ludzi, wycie pił, to wszystko powoduje ogromny stres u tych zwierząt, lęk o własny dom.

Przekaż darowiznę i zapewnić spokojny sen niedźwiedziowi!

Zobacz jak pomagamy

Jako Fundacja będziemy ZAWSZE stać w obronie niedźwiedzi. Będziemy działać na rzecz wyłączeń z wycinki miejsc gawrowania i bytowania niedźwiedzi. Nie chcemy pozwolić na to, aby ich  dom został przerobiony na deski. Właśnie w tym celu powstało Dzikie Pogotowie, w którym prawniczka Karolina Kuszlewicz oraz fundacyjni specjaliści od ochrony przyrody co dnia stają w obronie zagrożonych gatunków. Miesięczny koszt działania Dzikiego Pogotowia to kwota ok 10 000 zł, którą Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze finansuje ze środków własnych oraz darowizny od osób indywidualnych oraz firm. Działamy dzięki ludziom dobrej woli, którym los zwierząt jest bliski.

Wpłać darowiznę na konto

Możesz również wpłacić darowiznę bezpośrednio na konto Fundacji w Banku ING

nr konta: 71 1050 1562 1000 0090 8012 6981

tytułem: „Darowizna na Dzikie Pogotowie”