Projekt "Akademia Lasu Mokrzańskiego" - zapraszamy!

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy projekt pn. “Akademia Lasu Mokrzańskiego”.

Jest to przede wszystkim cykl terenowych warsztatów i webinarów o tematyce ekologiczno–przyrodniczej w kontekście obecnych zagrożeń cywilizacyjnych oraz zdrowotno-relaksacyjnej z punktu widzenia wpływu natury na dobrostan człowieka i ekofilozofii – czyli współistnienia człowieka z naturą. 

Celem projektu jest przede wszystkim zwiększenie i wspieranie aktywności lokalnych mieszkańców, którzy poprzez swoją postawę są w stanie skutecznie bronić swojego lasu, który jest ich wspólnym dobrem.

Projekt będzie realizowany od 1 sierpnia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. na terenie Lasu Mokrzańskiego. Grupą docelową tego projektu są głównie dorośli mieszkańcy osiedli i wsi, które przylegają do Lasu Mokrzańskiego, ale również inne osoby chcące zaangażować się w promocję tego miejsca.

W ramach projektu odbędą się 2 warsztaty stacjonarne oraz 2 webinaria. 

Tematy warsztatów i webinarów będą skupiały się na 3 aspektach:
a) Las jako czuły, złożony mechanizm: ekologiczne i przyrodnicze zrozumienie tego czym jest las i jakie ma znaczenia dla człowieka, szczególnie w obliczu katastrofy klimatycznej.
b) Las a dobrostan człowieka: warsztat poświęcony zdrowotnym aspektom przebywania w naturze (fizycznym i psychicznym).
c) Filozofia lasu: warsztat o współistnieniu człowieka z naturą i konieczności nowego zdefiniowania naszej relacji ze środowiskiem.

Na warsztatach terenowych zostanie wytyczony szlak, z którego będą mogli korzystać turyści odwiedzający Las Mokrzański.

Już teraz zapraszamy do aktywnego udziału w projekcie!

Projekt jest realizowany przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze we współpracy z Fundacją Nowa Obecność.

--