Warsztaty i webinary "Akademia Lasu Mokrzańskiego"

W ramach projektu "Akademia Lasu Mokrzańskiego" we współpracy z Fundacją Nowa Obecność organizujemy warsztaty oraz webinaria.

Warsztaty skierowane są głównie do mieszkańców okolic Wrocławia i ludzi korzystających z Lasu Mokrzańskiego, chcących się zaangażować w jego ochronę. Lista na warsztaty już jest zamknięta, zapraszamy na webinaria, które odbędą się 6 i 20 listopada.

Dotkniemy trzech obszarów tematów: 
1. Las jako czuły, złożony mechanizm: ekologiczne i przyrodnicze zrozumienie tego czym jest las i jakie ma znaczenie dla człowieka, szczególnie w obliczu katastrofy ekologicznej. 
2. Las a dobrostan człowieka: zdrowotne aspekty przebywania w naturze (fizyczne, psychiczne i duchowe). Mechanizmy, które sprawiają, że nasz organizm regeneruje się w naturze. Proste, korzystne dla zdrowia ćwiczenia w lesie, takie jak techniki relaksacyjne, uwrażliwianie zmysłów czy kontemplowanie naturalnych transformacji przyrody.
3. Filozofia lasu filozofią osobistą: o współistnieniu człowieka z naturą i konieczności nowego zdefiniowania naszej relacji ze środowiskiem.
👉ZAPISY:  poprzez formularz zgłoszeniowy, prosimy wysłać wypełniony formularz na adres e-mail: akademialasu@gmail.com

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


Warsztaty oraz webinaria są częścią projektu pod nazwą „Akademia Lasu Mokrzańskiego”, realizowanego przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze we współpracy z Fundacją Nowa Obecność. Projekt finansuje Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030.


Partnerami tego projektu są Centrum Kultury Zamek w Leśnicy i Stara Garbarnia Banquet Park

--


 

Załącznik Size
Formularz_zgloszeniowy_webinaria.pdf 171.33 KB