Informacja o rozpoczęciu projektu

paź 1, 2023

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze w terminie od 01.10.2023 do 30.09.2024 realizuje zadanie pn. “Bagna, lasy i drzewa dla czystego powietrza Podkarpacia!”, które jest współfinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Projekt skierowany jest dla wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego, od dzieci i młodzieży po osoby starsze.

Głównym celem zadania jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców Podkarpacia na temat roli bagien, drzew i lasu w ochronie klimatu i czystego powietrza, poprzez realizację następujących działań:

    • spacery przyrodnicze dla mieszkańców Podkarpacia;

    • warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży na Podkarpaciu

    • kampanię edukacyjno-informacyjną na  mieszkańców Podkarpacia

Realizacja poszczególnych działań pozwoli również na zwrócenie uwagi mieszkańcom Podkarpacia nt. czystego powietrza poprzez wskazanie im gotowych rozwiązań dotyczących ich codziennej aktywności.

Już niedługo ogłosimy terminy pierwszych spacerów i warsztatów przyrodniczych na obszarze Pogórze Przemyskiego i okolicy, zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB (https://www.facebook.com/przyrodnicze.org), gdzie będą dostępne szczegółowe informacje na temat zapisów.