Mapa Interaktywna Gminy Fredropol Gotowa!

paź 1, 2021

Z przyjemnością informujemy, że dostępna już jest nasza interaktywna mapa miejsc cennych kulturowo, historycznie i przyrodniczo gminy Fredropol (Pogórze Przemyskie) pod adresem: http://dolinawiaru.ipmap.pl/

Zachęcamy do korzystania z mapy, zwiedzania najpiękniejszych atrakcji regionu, które do tej pory były trudne do namierzenia. Już teraz z łatwością trafisz do ruin zamku Fredrów, odnajdziesz kirkut w Rybotyczach, cmentarz w Paportnie, odkryjesz zarośnięte grodziska, zdobędziesz świętą górę Zjawlinnja, zaplanujesz postój na punktach widokowych, spacer na murawę kserotermiczną. Od tej pory nie pominiesz żadnej cerkwi i kapliczki. Łatwiejsze stanie się również odnalezienie noclegu.

Na mapie znajduje się również trasa szkolnej ścieżki przyrodniczej „Bohynie” wraz z wirtualnymi przystankami, na których poznasz intrygujące ciekawostki przyrodnicze, dowiesz się co możesz spotkać na ścieżce i na co powinieneś zwrócić uwagę.

Atrakcje zostały szczegółowo opisane, można podejrzeć zdjęcia, dla niektórych nawet zdjęcia sferyczne (360)! Udało się je wykonać dzięki współpracy z Fundacją Lasów Naturalnych, która użyczyła nam specjalny sprzęt fotograficzny.

Dodatkowo na mapie można odnaleźć atrakcje projektowanego Turnickiego Parku Narodowego, wybrane drzewa o wymiarach pomnika przyrody, miejsca widokowe, sentymentalne, punkty obserwacji karpackiej fauny, przykładowe ścieżki rowerowe oraz trasy spacerowe. Miejsca te udało się zgromadzić dzięki pracy Inicjatywy Dzikie Karpaty, która jednocześnie przygotowała wersję papierową mapy „Turnicki Turystycznie” z atrakcjami projektowanego parku.

Już niedługo będzie można również zobaczyć swoją lokalizację na mapie. Zachęcamy do odwiedzenia Pogórza Przemyskiego, uroczej doliny Wiaru, gminy Fredropol i wypróbowania mapy w terenie. Jesteśmy również otwarci na sugestie umieszczenia na mapie dodatkowych miejsc, których zabrakło lub które dopiero się pojawią jako atrakcja gminy, zapraszamy do kontaktu z nami.

Mapa powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce w ramach projektu „Dziedzictwo przyrodnicze to nasza wspólna sprawa”.