Uwaga! Otwieramy zapisy dla szkół z województwa podkarpackiego na leśne warsztaty edukacyjne dla dzieci.
Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe z województwa podkarpackiego do skorzystania z bezpłatnych, leśnych warsztatów edukacyjnych dla dzieci, jakie oferuje Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze, w ramach projektu „Bagna, lasy i drzewa dla czystego powietrza Podkarpacia!”, finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Warsztaty będą odbywały się na świeżym powietrzu, w obrębie szkoły lub jej najbliższego otoczenia. W trakcie warsztatów dzieci zapoznają się z poszczególnymi gatunkami drzew i różnicami między nimi. Dowiedzą się co to jest las i jakie pełni funkcję, oraz jakie współzależności między organizmami istnieją w leśnym ekosystemie. Nauczą się jak można zmierzyć wysokość drzew i same będą mogły spróbować to zrobić. Dodatkowo, zaplanowane są leśne gry i zabawy.
Warsztaty będą prowadzone przez Piotra Kluba – leśnika, absolwenta Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, wieloletniego pracownika Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze, który działa na rzecz ochrony lasów i posiada doświadczenie w prowadzeniu leśnych warsztatów – w tym tych dla dzieci. Prowadzący jako syn leśniczego, wychowany w leśniczówce, od dziecka związany jest z lasem, dlatego wie jakim jest on fascynującym dla dziecka miejscem. Nie trzeba się więc obawiać nudy ani niezrozumiałego naukowego języka. Będzie ciekawie, przyjemnie i miło, a warsztaty w lesie mogą stać się doskonałym dopełnieniem lekcji przyrody bądź biologii.
Warsztaty edukacyjne będą realizowane od listopada 2023 do czerwca 2024, a dokładne terminy oraz czas trwania zajęć będą uzgadniane indywidualnie z każdą szkołą.
Aby skorzystać z oferty lub dopytać o szczegóły, skontaktuj się bezpośrednio z nami pod adresem e-mail: iwona.bara@przyrodnicze.org
Liczba warsztatów jest ograniczona, poinformujemy o zamknięciu naboru.
_______
Niniejszy materiał powstał w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej finansowanego ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Rzeszowie