Antoni Kostka

Antoni Kostka

dr geologii (specjalizacja: mikropaleontologia i paleoekologia)

Co robi w FDP? / Funkcja

Dużo piszę i mówię w różnych mediach, nawiązuję kontakty z mniej i bardziej ważnymi politykami, docieram gdzie się da z nowiną o działalności Fundacji.
Jestem członkiem rady Fundacji. Funkcja sprawowana społecznie.

Dlaczego FDP?

Zawsze interesowałem się przyrodą, ale po kilku latach pracy naukowej tzw. "życie" zmusiło mnie do zajęcia się zapewnieniem rodzinie warunków bytowych, bo "żeby być trzeba trochę mieć". I tak przez 25 lat prowadziłem kilka własnych firm, i nawet zacząłem się specjalizować w finansach (wspólnicy nie chcieli tego ogarniać, bo nudne). Ale cały czas w sercu miałem chęć robienia czegoś dla świata. I w pewien dzień 8 lat temu sprzedałem moje udziały w firmie, popatrzyłem na uzyskaną kupkę pieniędzy i powiedziałem sobie: OK, teraz mogę robić to, na co mam ochotę. Zaraz potem spotkałem Radka Michalskiego, który przekonał mnie, że FDP to miejsce dla mnie. I nie żałuję tego wyboru. Wszystko, co wiedziałem o przyrodzie zaczęło mi się przypominać, zacząłem rozmawiać z zupełnie innymi ludźmi niż przez poprzednie ćwierćwiecze. Poczułem się o 10 lat młodszy i o wiele zdrowszy. Czy są to motywacje egoistyczne? Może tak, ale to na pewno zdrowy egoizm.

W czasie wolnym...

Interesuję się światem tak w ogóle: czytam, czytam, czytam. A oprócz tego słucham muzyki, głównie klasycznej: Mój ulubiony kompozytor to Mahler, znam na pamięć nawet najdłuższe symfonie. A jak mnie znuży Mahler, to odskocznią jest jakiś agresywny blues z wirtuozowskimi riffami w stylu ZZ Top.

Przekaż darowiznę

Pomóż chronić polską przyrodę

Razem z nami chroń niedźwiedzie, wilki, rysie i żbiki. Pomóż chronić ostatnie stare drzewa Puszczy Karpackiej i ich mieszkańców. Liczy się każda kwota.

Przekaż swój 1,5% KRS: 0000305072 

Konto bankowe (wpłaty w PLN) 

71 1050 1562 1000 0090 8012 6981

Newsletter

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych zgodnie z Polityką Prywatności

Zapoznałem/łam się z Klauzulą informacyjną

top